Christianskirkens medarbejdere

Menighedskoordinator og daglig leder - Martinus Langer Nielsen

Daglig leder for lønnede og frivillige medarbejdere samt 
afløser for kordegn

Tlf. 4172 7106
martinus@christianskirken.dk

Sognemedhjælper - Maria Due Pedersen

Undervisning af minikonfirmander, undervisning på skoler, babysalmesang, familie- og spaghettigudstjenester

Tlf. 4172 7102
maria@christianskirken.dk  

Kirketjener - Jacob Frost

Hovedansvarlig for kirketjeneropgaver ved gudstjenester og kirkelige handlinger og daglig vedligehold

Tlf. 4172 7105
kirketjener@christianskirken.dk

Træffes bedst i kirken 8.30-13.00 

Organist - Martin Nielsen

Organist ved gudstjenester, kirkelige handlinger og koncerter

Tlf. 4172 7103

Medhjælp ved minikonfirmander - Lis Norlander

Administrativ medarbejder/kordegn - Ellen Lisdorf Liebach

Daglig kontakt med sognets borgere, primært opgaver med personregistrering

Tlf. 4172 7100
kontor@christianskirken.dk

Sognemedhjælper (menighedsplejen) - Janne Dahl Christensen

Leder af besøgtjeneste, ældrearbejdet,  tirsdagsklub
og genbrugsbutikken

Tlf. 4172 7101
janne@christianskirken.dk 

Kirketjenermedhjælper - Tove Dahl Andreasen

Rengøring og afløsning for kirketjener

Tlf. 4172 7104
tove@christianskirken.dk

Organistvikar - Klaus Elmer Kristensen

Rytmisk musikmedarbejder - Kristoffer Bladt Vammen

Styrke den rytmiske sang og musik i Christianskirken samt tiltrække, inspirere og udruste personer med musikalske evner. Han skal samtidig arbejde med at udvikle den
rytmiske sang og musik i kirken.

Tlf. 3172 6206
kristoffer@christianskirken.dk


Øvrige medarbejdere

Enok Fredensborg, konfirmandmedhjælper

Morten Lindhardt, kommunikationsmedarbejder

Agnethe Hansen, kirketjenermedhjælper

Jeannette Kjær, kirketjenermedhjælper

Kirkesangere

Marie Lerche

Kirstine Lykkebo